Reprezentant SORW dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Malborku na Zimowych Ogólnopolskich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Wiśle

W dniach 27 lutego -1 marca 2024 r. w Wiśle odbyła się pierwsza część Zimowych Ogólnopolskich Igrzysk Olimpiad Specjalnych.

Rozegrano konkurencje narciarskie oraz bieg na rakietach śnieżnych. Właśnie w biegu na rakietach śnieżnych w liczącej 5 osób reprezentacji oddziału pomorskiego znalazł się wychowanek Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży w Malborku - Jacek Mazanowski

Wystartował on na dystansach 200 m, gdzie zajął 4 miejsce. Drugi start na dystansie 100 metrów zakończył się ogromnym sukcesem - zdobyciem brązowego medalu. Jak relacjonuje trenerka Agnieszka Pluszczyńska: "Jacek był bardzo zdeterminowany w dążeniu do zajęcia jak najlepszego miejsca. Pomimo trudnych warunków pogodowych zawody były przeprowadzone na bardzo wysokim profesjonalnym poziomie". Dobre przygotowanie kondycyjne Jacka, który stale i systematycznie uczestniczy w treningach jak i dobra atmosfera w całej ekipie pozwoliły na maksymalne zaprezentowanie swoich możliwości.

Był to kolejny start, możliwy dzięki uczestnictwu placówki w ruchu Olimpiad Specjalnych. Od 2018 przy SORW dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Malborku działa Klub Olimpiad Specjalnych "Niebiescy". Wychowankowie Ośrodka stale uczestniczą w treningach kajakarstwa i bowlingu. Startowali też w różnej rangi imprezach sportowych m.in wydarzeniach kajakowych najwyższej światowej rangi.

W tym roku szkolnym także wystartują na Pucharze Świata w Kajakarstwie w Poznaniu oraz Mistrzostwach Europy na Węgrzech.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!