Wychowankowie malborskich ośrodków specjalnych z wizytą w Sejmie

11 kwietnia na zaproszenie Ministry ds. Równości - Pani Katarzyny Kotuli grupa wychowanków ze Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Malborku oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Malborku uczestniczyła w wycieczce do Sejmu.

Po podroży autokarem cała grupa przeszła odprawy i kontrolę. Pani przewodnik w jasny i prosty sposób tłumaczyła gościom zawiłości i prowadziła po skomplikowanych korytarzach gmachu. Momentem kulminacyjnym było wejście na galerię sejmową i obserwacja dyskusji posłów.

Grupa uczniów malborskich ośrodków wraz z opiekunami została przywitana przez Panią Wicemarszałek Monikę Wielichowską i oklaskiwana przez posłów. Po wędrówce i niecodziennych emocjach, posiłku w restauracji sejmowej pozostało w drodze powrotnej podziwianie widoków Warszawy.

Dla uczniów i wychowanków było to niezwykłe doświadczenie.