Podpisanie umowy - Przebudowa drogi powiatowej nr 2337G Ostaszewo - Lichnowy wraz z budową chodnika

W dniu 19 czerwca 2023r została podpisana umowa między Powiatem Malborskim, a firmą COLAS POLSKA SP. Z O.O. w celu realizacji inwestycji pn.: Przebudowa drogi powiatowej nr 2337G Ostaszewo – Lichnowy wraz z budową chodnika.

Powiat Malborski pozyskał dofinansowanie ze środków RZĄDOWEGO FUNDUSZU POLSKI ŁAD PROGRAM INWESTYCJI STRATEGICZNYCH w kwocie 5.000.000,00

Wartość inwestycji wynosi: 6.793.265,39zł

Przebudowa drogi powiatowej nr 2337G Ostaszewo – Lichnowy dotyczy wykonania nowej nawierzchni bitumicznej na jezdni o długości odcinka 3,10km wraz z budową chodnika w miejscowości Pordenowo o długości 0,80km.

Roboty budowlane dotyczyć będą wykonania poszerzeń drogi do szerokości 6m, odmulenia istniejących rowów, oczyszczenia istniejących przepustów pod koroną drogi oraz zjazdami wraz z remontem przyczółków, wzmocnienia poboczy, pielęgnacji zadrzewienia poprzez przycięcie konarów do skrajni, frezowania karpin usunięcie odrostów. Wykonany zostanie kanał technologiczny wzdłuż przebudowanego odcinka drogi. Odnowione zostanie oznakowanie pionowe i poziome.

Planowany termin zakończenia inwestycji, to 30.09.2023r.